+421 22 10 25 972
ReflexRol/Blog

Markízy bez nosného profilu, alebo s ním? Ako si správne vybrať

Markízy dokážu spríjemniť posedenie na terase, balkóna alebo predzáhradke; nezaobíde sa bez nich tiež rad reštaurácií sa záhradkami na chodníku. Pri ich výbere je okrem dizajnu látky najdôležitejším faktorom konštrukcie.

Tienenie strešných okien: ochráňte sa pred slnečným žiarením

Strešné okná prinášajú do podkrovia denné svetlo a umožňujú aj pohodlné vetranie. V lete sa do nich ale opiera slnko a z miestnosti pod strechou sa tak môže stať skleník. Ako na to, aby ste nezvyšovali teplotu v podkrovných miestnostiach ani o stupeň viac, než je nutné?

Vonkajšie žalúzie a panelák? Všetko ide!

Ak bývate v paneláku a máte okná na juh alebo na západ, určite to poznáte: v lete sa s postupujúcim dňom a pribúdajúcim slnečným žiarením stáva váš byt prakticky neobývateľným. Vetranie nič nevyrieši a vnútorné tienenie už si s rozpáleným oknom príliš neporadí. Predokenné rolety síce slnečná žiara odrazí, ale neprepustí ani denné svetlo.

História žalúzií

Žalúzie sú tu s nami dlhšie, než si možno myslíte: ich predchodkyne, husté okenné mriežky mašrabíjí, pomáhali strážiť súkromie v orientálnych háremoch. V 16. storočí sa začali zatienenie horizontálnymi drevenými prepážkami používať na juhu Európy - v Taliansku a južnom Francúzsku.

Tieň pre zimnú záhradu alebo pergolu: novinka Veranda HRV80-ZIP

Zimná záhrada alebo pergola so sklenenou strechou sú často najobľúbenejším a najpohodlnejším miestom z celého domu. Veľké sklenené plochy strešných okien sa ale môžu stať orieškom, keď dôjde na nutnosť zatienenie. Nová ochrana pred slnkom Veranda HRV80-ZIP je pripravená špeciálne na veľké okná zimných záhrad - dokáže pokryť tabuľu až o veľkosti 25 m2 v jednom ráme. Na strešné okná ju možno nainštalovať z exteriéru.

Výhody pergoly ARTOSI

V minulom článku na blogu sme vám predstavili našu novú pergolu ARTOS. Aké sú ale všetky jej prednosti?

Novinka! Bioklimatická pergola utlmia páliace slnko, dážď aj sneh.

Radi grilujete a trávite čas na záhrade alebo terase, ale plány vám niekedy skazia rozmary počasia? Máme riešenie: Bioklimatická pergolu ARTOSI s naklápacími lamelami.

Žalúzie proti hluku? Zamilujte si benefity vonkajších žalúzií.

Vonkajšie žalúzie majú celý rad funkcií. Najväčším dôvodom, prečo si ich ľudia kupujú, je tienenie interiéru a ochrana súkromia. Vonkajšie žalúzie po spustení neprepúšťa svetlo a vy tak nemusíte vstávať s prvými rannými lúčmi. Používajú sa ako na rodinných domoch, tak na komerčných budovách.

Začiatok apríla je ideálny čas na obstaranie pergoly!

Pergola poskytne príjemný tieň, je skvelým miestom pre relax aj ako opora pre popínavé rastliny. Ak uvažujete nad jej obstaranie, tak začiatok apríla je ten správny čas.

Hliníková látková pergola LUKA uzrela svetlo sveta!

Sme radi, že Vám môžeme konečne predstaviť našu absolútnu novinku - Pergolu LUKA, ktorá je estetickou ozdobou pre každú záhradu. Ak vám chýba pohodlie moderného odpočinku na záhrade, pri bazéne, jazierka či skalky alebo elegantné zastrešenie predzáhradky reštaurácie či zimnej záhrady sú pergoly LUKA tou správnou voľbou presne pre vás.

1

ReflexRol s.r.o.  

Kremnická 26, budova ACK1
851 01 Bratislava, Slovakia
+421 22 10 25 972info@reflexrol.sk

facebook  youtube  
Bezplatné PARKOVANIE: 
parkovať môžete na našich vyhradených parkovacích miestach, alebo pred hotelom Viktor.

 

Staňte sa našim
MONTÁŽNYM PARTNEROM

Ak sa chcete stať našim montážnym partnerom, dajte nám o sebe vedieť pomocou nášho formulára.

Dajte nám o sebe vedieť
20190904_153954bg1